Přeskočit na obsah

O NÁS

Kačka & Tom

Plníme si náš sen. Prostřednictvím vzájemné lásky a vášně ke gastronomii. Sen, o kterém jsme ještě nedávno neměli ani tušení, že se nám bude zdát. Nicméně, oba jsme ve skrytu duše doufali v něco, co jednou bude naše. Něco, co budeme vlastními silami, znalostmi a zkušenostmi obhospodařovat a předávat lidem naši radost k řemeslu. A dejme tomu, že oběma se to již splnilo. Tomáš měl svou vlastní restauraci a Kačka si vybudovala výrobničku na pečení sladkých dezertů. Oba tak uskutečnili v době, kdy o sobě neměli nejmenší tušení.

Každý z nás prošel svým vývojem, a ten nás dostal až sem. Tomáš má svou cestu gastronomie lehce delší. Narodil se do rodiny, kde láska promlouvala z každého rohu. Babička byla věhlasná cukrářka a dědeček s tatínkem byli řezníci. Tomáš byl už od malička zasvěcován do zákoutí vaření a tato činnost se stala ihned jeho vlastní. Miloval čas strávený v kuchyni, po základní škole nastoupil na výuční obor “Kuchař“ do Frenštátu pod Radhoštěm. Kromě studia reprezentoval školu na kuchařských soutěžích po celé republice, letní prázdniny trávil na stážích ve vyhlášených restauracích v Praze, byl členem národního týmu kuchařů, vařil v několika restauracích v zahraničí a nakonec i ve své vlastní.

Kačka našla své zalíbení v gastronomii poněkud později. Chtěla jít ve šlépějích svých rodičů, kteří vedou účetní a daňovou kancelář. Po střední škole vystudovala obor Účetnictví a daně a plně zahájila svou praxi kostýmkové účtařky 😀 . Neuběhl ani rok od promoci, a Kačka už soutěžila v Masterchefovi o svou budoucnost. Zjistila, že daně nejsou tím, co ji naplňuje, vyměnila kostýmek a podpatky za rondon a vrhla se do, pro ni, neprobádaného světa cukrařiny. I přesto, že byli lidé kolem ní, řekněme, dosti opatrní, ona do toho vtrhla po hlavě a okamžitě pořizuje velkou troubu. A tak stačil jeden telefonát, který zajistil osobní setkání těchto dvou lidí.

Více o příběhu nás dvou se dočtete na našich sociálních sítích.